Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

شهرک سلامت اصفهان

بخش‌های شهرک سلامت اصفهان
دی ۱۱, ۱۳۹۷
شهرک امید
دی ۱۳, ۱۳۹۷

شهرک سلامت اصفهان

اولین شهرک سلامت ایران

درعصرکنونی که سلامت بشر بیش ازهر زمان دیگری در معرض حوادث گوناگون قرار دارد از مخاطرات سرزمینی گرفته تامخاطرات انسانی لزوم وجود و اهمیت شهرکهای سلامت امری مهم می‌باشد؛ در ادامه به شهرک سلامت اصفهان  می‌پردازیم که در نوع خود پروژه‌ای حائز اهمیت می‌باشد.

مجری شهرک سلامت اصفهان

شهرک سلامت اصفهان در شرایطی ساخته شد، که شرکت پرستیژلند ایران که تجربه پروژه بزرگ اصفهان سیتی سنتر را در کارنامه خود دارد با همکاری و مشارکت شهرداری اصفهان و با هدف حل مشکلاتی از قبیل رشد تدریجی جمعیت اصفهان  و افزایش پزشکان سرمایه گذاری و اجرای پروژه شهرک سلامت (IHCC) را که برای اولین بار در ایران تجربه میشد عهده دار شد.

لزوم ایجاد شهرک سلامت

در کلان شهرها چرخش بیمار، پزشک، مطب با دشواری های سنگینی روبرو شده و به صورت یک مشکل بزرگ تلقی می‌شوند. تجربه این رخداد در کشورهای توسعه یافته نشان میدهد که بهترین گزینه برای رفع این مشکل ایجاد شهرکهای سلامت با رویکرد بهره مندی از پزشکان متخصص و آخرین دستاوردهای مهندسی پزشکی و پروژه‌های دارای قابلیت لازم برای امکانات مدرن و رفاه بیمار است.

عوامل موثر در تاسیس شهرک سلامت اصفهان:

 • دشواری های ناشی از کثرت مطب های پزشکان در خیابان های مرکزی شهر اصفهان و به وجود آمدن ترافیک سنگین و راه بندان هائی که قرار و آرام مردم را می گیرد و ناهنجاریهای پی آمد آن از عوامل مهم در این تصمیم گیری بوده است.
 • کمبود پارکینگ که گاه بیش از یک ساعت از وقت بیمار را میگیرد.
 • مشقت های رساندن بیمار به مطب پزشک از محل پارک اتومبیل تا مطب پزشک که گاه بیمار را با صدمات ناخواسته ای روبرو میکند.
 • بیمار با گذر از این مشکلات هنگامی به پزشک میرسد که دچار اضطراب، استرس، خستگی و عوارض ناشی از عوامل یاد شده گردیده و مشکلی بر مشکلات وی افزوده شده است.
 • مطب های نامناسب که معمولاً یک آپارتمان دستکاری شده مسکونی است. محلی که تناسب چندانی برای طبابت ندارد، لذا پزشکان نمیتوانند از تمامی امکانات و تکنولوژی پزشکی و سلامت برای بیمار بهره مند  باشند.
 • راهروها، آسانسورها، پله های گاه طاقت فرسا و اتاقهای انتظار که اساساً برای این منظور طراحی نشده است، اغلب متراکم از انواع بیماران و گاه بیماران واگیر دار است که مشکلی بر مشکلات دیگر می افزاید.

شرح مختصری در مورد فازهای چند گانه این پروژه:

فاز یک، پارت یک:

فاز یک عبارتست از پارت ۱، که در هفت طبقه است، مجموعه کلینیک ها در همین پارت مستقر است و عبارتند از:
۱-  دو طبقه زیرزمین که بخشی از پارکینگها در آن مستقر است .
۲- طبقه همکف: این طبقه با ارتفاع هفت متر دارای ۴۰۴۹ متر مربع ساختمان قابل بهره برداری است که به کاربریهای مختلف از جمله فودکورت و رستورانهای ارگانیک، هایپر مارکت، بانک، گالری هنری، آژانس هواپیمایی، فروشگاههای مختلف، داروخانه، بیمه و مانند آن تعلق دارد.
پذیرش بیمار برای کلینیک ها و نیز سروریس و خدمات دیگر به بیمار در همین طبقه صورت میگیرد.
در کلیه لابی های این مجموعه بیماران، بازدیدکنندگان و مشتریان توسط تابلوهای الکترونیکی به اطلاعات مطلوب و اخبار دسترسی پیدا می کنند.
۳- نیم طبقه: در نیم طبقه که ۲۱۸۲ متر مربع مساحت دارد. مدیران ارشد شهرک سلامت، واحدهای اداری، مالی، انفورماتیک و مانند آن مستقر میباشند.
۴- طبقه اول: این طبقه ۷۳۰۰ متر مربع مساحت قابل بهره برداری برای انواع کاربریهای معین پزشکی دارد.
این طبقه دارای یک تونل هوائی به طول پنجاه متر است که کلینیکها را به پاراکلینیک ها مرتبط می کند.
۵- طبقه دوم: در این طبقه ۶۷۶۳ متر مربع فضای قابل بهره برداری برای کاربریهای پزشکی معین وجود دارد. در این طبقه نیز یک تونل هوائی کلینیک ها را به پاراکلینیکها مرتبط می کند.
۶- طبقه سوم: در این طبقه ۶۸۷۲ متر مربع فضای قابل بهره برداری برای کاربریهای پزشکی معین وجود دارد.
۷- طبقه چهارم: این طبقه دقیقاً همانند طبقه سوم است.

بخش دوم (پارت ۲)  در ۷ طبقه است.  طبقه B2  زیر زمین به دلیل اختصاص آن به پرتونگاری و ضرورت عایق بودن از انتشار تشعشع در پایین ترین نقطه و تا ارتفاع قریب ۷ متر در نظر گرفته شده است. آنچه در این عمارت مستقر میشود عبارتند از:

 • رادیولوژی، پرتو نگاری، پت اسکن و سایر انواع تصویر برداری در دو طبقه
 • آزمایشگاههای طبی در دو طبقه
 • داروخانه دوم در طبقه همکف
 • فروشگاه و رستوران در طبقات مختلف
 • سالن کنفرانس به مساحت ۱۴۰۰متر مربع
 • کلوپ پزشکان جهت استراحت و پذیرایی از پزشکان مجتمع و نیز کتابخانه تخصصی و دفاتر مدیریتی

فاز سوم  بیمارستان فوق تخصصی

در راستای تکامل پروسه درمان و بنا به درخواست جمعی از پزشکان فرهیخته و صاحب نام اصفهان موسس شهرک سلامت احداث یک بیمارستان مدرن و جنرال را پذیرفت. این مجموعه بیمارستانی شامل بیمارستان تخصصی قلب، کودکان، زنان و مامائی، داخلی و بخش ها و اتاق های عمل مرتبط با جراحی های مختلف است که هر کدام مستقل و ممیز از یکدیگر هستند. کاری که برای اولین بار در ایران تجربه میشود. فاز سوم این مجموعه بیمارستانی شامل ۴۰۰ تخت بیمارستانی و تجهیزات مربوطه خواهد بود. رویکرد جذب توریست سلامت نیز که زمینه های آن در کشورمان وجود دارد و شهرک سلامت کوشش بر توسعه آن دارد  هدف دیگر ما از  تاسیس این بیمارستان است. در این بیمارستان فعالیت های آموزشی و پژوهشی نیز تحت برنامه است.

فاز چهارم هتل ۴ ستاره

تأسیس این هتل به منظور رفاه و پذیرائی از پزشکانی است که از خارج کشور یا حتی داخل، برای کنفرانسها و همایشهای علمی یا برنامه های درمان و پزشکی در IHCC حضور پیدا میکنند و نیز بیماران غیر بومی و همراهان آنها از داخل یا خارج. این هتل در ۱۴ طبقه و زیر بنائی معادل ۱۲۵۰۰ متر مربع ساخته خواهد شد.

بخش‌های مختلف شهرک سلامت اصفهان

کلینیک‌های افتتاح شده، کلینک‌های در حال ساخت، پاراکلینیک‌ها، بخش‌های تجاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *