Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

دهکده جهانگردی

مجتمع مسکونی اکوتک دبی
آذر ۲۶, ۱۳۹۷
شهرک غرب
دی ۱, ۱۳۹۷

دهکده جهانگردی

دهکده جهانگردی چیست؟

دهکده جهانگردی مکان هایی از یک استان هستند که آن مکان یا مناطق نزدیک به از نظر جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی ویژگی‌های لازم را برای جذب جهانگردان دارند و نیازمند ایجاد تأسیسات و امکانات جهانگردی و نیز اطلاع رسانی مناسب اند. دهکده جهانگردی به عنوان یک مرکز برای تمرکز جهانگردان داخلی و خارجی به منظور انجام سفرهای  فراغتی، تعطیلاتی، و سکونتی به مقصد جاذبه های متنوع جهانگردی در سراسر استان می‌تواند کانونی برای اقامت  جهانگردان در سطح هر استان باشد.

ویژگی‌های دهکده جهانگردی

دهکده جهانگردی باید دارای تمامی ویژگی‌های مور نیاز ساکنان، جهانگردان و کسانی که اوقات فراغت خود را در دهکده می‌گذرانند باشد. بنابراین ساخت فضاهای تفریحی، ورزشی، اقامتی، خدماتی، تجاری و رفاهی در حد استاندارهای جهان امروز برای ایجاد این دهکده پیش بینی می‌شود.

رعایت ملاحظات زیست محیطی و توسعة پایدار نیز از دیگر مشخصه‌هایی است که می‌بایست در طرح‌های پیشنهادی مورد نظر قرار گیرد. در این صورت می‌توان اطمینان داشت که چه به لحاظ اقتصادی و چه به لحاظ فرهنگی احداث چنین دهکده‌هایی از بازدهی مناسب برخوردار باشد. از نظر مجریان طرح بهترین نتایج قابل تصور برای دهکده جهانگردی با پیگیری راهبردهایی تحقق خواهد یافت که منافع آن مستقیما به مشارکت کنندگان در ایجاد و توسعه ساز و کارهای مورد نیاز و نیز بهره گیران از خدمات معطوف شود. این امر از طریق نظام اداری هوشمند و مدیریتی قابل حصول است که بتواند نتایج مورد انتظار را تأمین کند.

 اهدافی  دهکده جهانگردی

  1. کیفیت بالای اقامت و زندگی
  2. اقتصاد سالم
  3. پایداری محیط زیست
  4. وجهه ملی و بین المللی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *