Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

مجتمع مسکونی اکوتک دبی

دهکده آرامش اخلمد
آذر ۲۵, ۱۳۹۷
دهکده جهانگردی
آذر ۲۷, ۱۳۹۷

مجتمع مسکونی اکوتک دبی

خلاصه از معماری پایدار

امروژه معماری پایدار به عنوان یکی از جدید‌ترین روش های طراحی می‌باشد که موجب رشد و ارتقا بر اساس ویژگی های اقلیمی است. این سبک با اینکه همچنان جزو روش‌های نوگرایانه می‌باشد سال های زیادی است که در دنیا از فلسفه و روش های اجرایی مختص خود برخوردار می باشد، و به تازگی معماری پایدار در ایران هم نقش عمده ای بازی می کند. در ادامه مقاله می‌خواهیم یکی از مجتمع ها مسکونی که به رو پایدار ساخته شده و می‌توان گفت پایدارترین مجتمع مسکونی دنیا به نظر برخی از کارشناسان می‌باشد؛ معرفی کنیم.

مجتمع مسکونی اکوتک دبی

مجتمع مسکونی اکوتک دبی پایدارترین مجتمع مسکونی دنیا می‌باشد که توسط شرکت معماری (Baharash)  طراحی شده است این شرکت معماری از طرف گروه طراحی خانه‌های اکوسیستم دبی انتخاب شده‌اند. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد مجتمع مسکونی اکوتک در نظر کرفتن دریاچه‌ای می‌باشد که آب آن به وسیله حفر یک چاه عمیق تامین می‌شود در واقع هدف این دریاچه ایجاد امکان طراحی مجتمع مسکونی به دور آن برای معماران است و این سبک طراحی در ایجاد مسیر دسترسی راحت ساکنین به نقاط مختلف مجموعه، کمک خواهد کرد. طراحی دریاچه در دل مجتمع مسکونی علاوه بر آن که طبیعت سبز که خود باعث افزایش کیفیت زنگی افراد می‌شود؛ را وارد زندگی ساکنین می کند، برای آبیاری، پرورش ماهی و فعالیت های تفریحی نیز مفید خواهد بود.

واحدهای مسکونی

واحد‌های مجتمع مسکونی اکوتک به دلیل منظره خاص و تراس مجزای خود که به سمت حیاط مرکزی می‌باشد باعث محنصربه‌فرد تر شدن مجتمع شده است. کل ۸۴ واحد مسکونی با ابعاد مختلف برای مجتمع در نظر گرفته شده است.همچنین مناظر آرامش بخش مجموعه را می توان از تمامی نقاط عمومی اصلی، از جمله باشگاه بدنسازی، تماشا کرد.

امکانات رفاهی مجتمع مسکونی اکوتک دبی

هسته مرکزی و نقطه هدف جتمع مسکونی اکوتک امکانات رفاهی این مجموعه می‌باشد که در اطراف دریاچه قرار می گیرند.

در مجتمع مسکونی اکوتک دبی رستوران و بار غذاهای ارگانیک، که درخود سایت تولید می شوند، ارائه خواهند داد.

معماری مجتمع مسکونی اکوتک

شاخصه اصلی مجموعه سیستم های سبز می‌باشد، که در طراحی این مجموعه پنجره با شیشه های هوشمند، چرخه ی تصفیه ی آب برای بخش کشاورزی سایت و اختصاص دادن حدود ۴۸۰۰۰ متر مربع از مساحت سایت برای پانل های خورشیدی، در نظر گرفته شده است. سقف این مجموعه به صورت نواری شکل است که برای تعبیه پانل های خورشیدی به منظور تامین بهینه ی انرژی استفاده خواهد شد. فضاهای سبز و زمین های کشاورزی نیز علاوه بر اینکه از دیگر سیستم های سبز مجموعه محسوب می شوند، وجود زمین های زراعی در تولید شغل برای مردم محلی اهمیت به‌سزایی دارد و باعث ار تقای اقتصادی و فرهنگی منطقه می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *