Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

مجتمع سبز بوردو فرانسه

پروژه‌ی هزار‌و‌یک شهر
آذر ۲۱, ۱۳۹۷
دهکده سلامت
آذر ۲۴, ۱۳۹۷

مجتمع سبز بوردو فرانسه

طراحی سبز مجتمع بوردو

اگر بخواهیم نگاهی به یکی از مجموعه‌های مسکونی برتر دنیا بیندازیم؛ مجتمع مسکونی سبز شهر بوردو فرانسه جایگاه ویژه‌ای دارد. امروزه حوزه معماری مدرن در دنیا چاره ای جز برنامه‌ریزی برای حمایت از محیط زیست آن هم با توجه به شرایط بد آب و هوایی شهرهای بزرگ را نداشته که در این میان طراحی مجتمع مسکونی سبز شهر بوردو فرانسه توسط دو معمار بنام سو فوجیموتو – لایسن راسل خود نشان از پیشرفت و برداشتن گامی در این جهت است.

طرح توسعه بوردو و ساخت مجتمع سبز

به دنبال طرح توسعه ی جدید شهر بوردو که قصد راه اندازی ایستگاه جدید مترو در زمینی به مساحت ۸۰۰۰۰۰ متر مربع را دارند طراحی مجتمع مسکونی سبز شهر بوردو فرانسه توسط معمار معروف کشور ژاپن، سو فوجیموتو آن هم با همکاری گروه معماری فرانسه، لایسن راسل این روزها در حالی ارائه شده است که مورد توجه معماران و طرفداران محیط زیست قرار گرفته است.

این مجتمع متشکل از ۴ ساختمان که فضاهای خالی آنها طبق طراحی انجام شده با باغ و فضاهای سبز عمودی پر می شود و در زمینی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع به اجرا در‌می‌آید.

بخش تجاری مجتمع سبز بوردو

بخش های تجاری این مجتمع سبز نیز در طبقات پایینی جای گرفته و هر چه به سمت قسمت های بالایی مجتمع مسکونی سبز شهر بوردو فرانسه پیش می رویم، بالکن ها بزرگ تر می شوند که فضایی را برای پرورش گیاهان مختلفی که با طراحی خاصی نظم گرفته اند فراهم می کنند.

فضای سبز و معماری

فضاهای سبز در معماریبه این صورت دارای زیبایی خاصی هستند که علاوه بر ارتباط بصری عمودی، به صورت افقی نیز در ارتباطی خاص با فضاهای مسکونی هستند که به این صورت ساکنین مجتمع سبز بوردو از دو فضای داخلی و خارجی خاص ، متفاوت و مدرن بهرمند می شوند که هر آپارتمان مسکونی حداقل یکی از این بالکن های سبز را خواهد داشت.

شهر بوردو

جالب است بدانید که بردو یا بوردو از شهرهای توریستی فرانسه و مرکز ناحیه آکیتن است که فرودگاه بین‌المللی، ایستگاه قطار اروپایی، محورهای اصلی بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی، راه دریایی به اقیانوس اطلس و بندر، مرکز آکیتن، دریچه‌ای رو به جهان را برای بوردو می‌گشایند.

بوردو قطب اروپایی فناوری پیشرفته، شهر تبادلات بین‌المللی، پایتخت جهانی شامپاین است و بزرگترین باغ‌های انگور فرانسه، به خصوص نوع خاصی از انگور به نام انگور بوردو در آن یافت می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *